KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15531006
*
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 18:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 03:15:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49
*
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/7 03:15:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49